KAYNAK SU ARITMA

SIKÇA SORULAN SORULAR

Su Arıtma Sistemi Nedir?

Su arıtma sistemi su içerisindeki klor, tortu, ağır metal, organik ve inorganik maddeleri çeşitli seviyedeki filtre aşamaları ile etkili ve sağlıklı biçimde arıtan üst düzey bir sistemdir.

Neden su arıtma cihazı kullanmalıyım?

Şebeke suları merkezi arıtma sistemleri tarafından arıtılarak evlerimize ve işyerlerimize ulaşmakla beraber, dezenfeksiyon olarak klorlama yapılması, eski şebeke sistemleri, arızalı su boru hatları, suların depolarda beklemesi gibi etkenlerden dolayı, suyunuz kirleticiler, ağır metaller, kimyasallar ile kötü kokulu ve tatsız hale getirecek diğer yabancı maddeleri içermektedir.

Su Arıtma Cihazları Mineralleri Öldürür mü?

Bu bilgi tamamen yanlıştır. Genel olarak damacana ve şişe sularda çok fazla mineral yoktur. Su Arıtma Cihazlarındaki filtreler sayesinde minerallerin öldüğü düşünülse de cihazlarda bulunan mineral filtreleri sayesinde suda bulunması gereken minerallerin takviyesi yapılmaktadır.

İdeal İçme Suyunun Özellikleri Nelerdir?

Zararlı olan tüm maddelerden arındırılmış, mineral dengeli ve asidik olmaktan uzak minimum 7,0 pH seviyesinde olmalıdır.

Kullanmakta Olduğumuz Suların Ortak Özellikleri Nelerdir?

Artezyen ve şehir şebeke sularında tortu, partikül, ağır metal, klor ve diğer kimyasallar, virüs, bakteri, kireç ve mikroorganizmalar bulunur. İdeal nitelikteki içme suyu tüm bu maddelerden arındırılmalıdır.